درباره ما - گروه نبض

درباره مامجموعه نبض را جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های صنعتی شریف، علم و صنعت، خواجه نصیر و علوم پزشکی ایران در رشته‌های مهندسی مکانیک، الکترونیک، مخابرات، مهندسی نرم‌افزار و علوم پزشکی تشکیل داده‌اند.

یکی از محورهای اصلی نبض، کمک گرفتن از نیروهای جوان و باانگیزه در راستای استفاده از تکنولوژی و به‌کار‌گیری خلاقیت برای تولید محصولاتی است که نیازهایی واقعی را از مخاطب برطرف کنند.

از محورهای اصلی دیگر، امر تولید است؛ مسئله‌ای که شاید در شرایط کنونی کشور، بسیاری از کارآفرینان به‌ناچار از آن فاصله گرفته‌اند. مراحل طراحی محصول، فراهم آوردن قطعات و ملزومات، مراحل تحقیق و توسعه، تست و عیب‌یابی و درنهایت اخذ تاییدیه‌ها و مجوزها و راه‌اندازی خط تولید از مواردی هستند که شاید به دلیل شرایط سختی که هر‌کدام به همراه دارند، بسیاری را از ورود به مسیر تولید بازدارند. اما تمامی افراد حاضر در نبض، به دلیل ارزشی که در تولید هم برای سطح دانش و صنعت کشور و هم برای چرخیدن چرخ اقتصاد و بهره‌مند شدن تمام ایرانیان از برکات آن وجود دارد، مصمم به ادامه این مسیر هستند و با وجود تمامی فشار‌ها و سختی‌ها، با امید فراوان به آینده‌ای روشن تلاش می‌کنند و از تمامی بازیگران این عرصه برای همکاری و توسعه این مسیر در هر جایگاهی، استقبال می‌کنند.