آغاز

آغاز

ما با شما حرف مگویی نداریم!

اما بی تعارف، اغلب ما با خودمان حرف مگو زیاد داریم. از چه جهت؟

از این جهت که بسیاری از ما به آنچه درون بدنمان و حتی ذهنمان می‌گذرد بی‌توجه هستیم. تعداد زیادی از مشکلات و بیماری‌ها به صورت دفعی و یک‌مرتبه برای ما رخ نمی‌دهند و روند پدیدار شدن آن‌ها تدریجی است، از طرفی امکان مراجعات مکرر به پزشک، انجام آزمایشات متعدد و مداوم نیز وجود ندارد.

اما ما در قبال این موارد چه باید بکنیم؟ اصلا توجهی به این نکات داریم؟

این بخشی از ماجراست.

حتما تا به حال تجربه داشته‌اید که در برخی روزها اصلا حوصله ندارید و به طور کلی “حالتان خوب نیست” و این حالت نیز بعضی اوقات تا چند روز ادامه پیدا می‌کند،چه اتفاقی افتاده است؟!

مسائل زیادی قابل مطرح کردن است که گواه بر این مدعاست که متاسفانه چندان نسبت به سلامتی خودمان، توجهی نداریم. وقتی می‌توانیم بهتر، راحت‌تر و سالم‌تر زندگی کنیم و کنترل حداقل، فاکتورهای سلامتی را تحت اختیار داشتیه باشیم چرا این کار را انجام ندهیم؟!

باز با خودمان تعارف داریم و آنقدر درگیر زندگی روزمره می‌شویم که بعضی وقت‌ها فراموش می‌کنیم که نسبت به خودمان نیز مسئولیم.

بیاید به پیشرفت‌های صورت‌گرفته در سال‌های اخیر نگاهی بیندازیم، تحولات وپیشرفت‌ها بسیار زیاد بوده‌اند و دقت ابزارها در اندازه‌گیری و قدرت کامپیوترها در پردازش اطلاعات اندازه‌گیری شده، بسیار افزایش یافته‌اند. به عنوان مثال، امروزه حتی شرکت‌های خصوصی نیز اقدام به انجام ماموریت‌های دقیق فضایی کرده‌اند و موفق نیز بوده‌اند.

نکته‌ حائز اهمیت این است که همه‌چیز در آنچه می‌بینیم خلاصه نمی‌شود، منظور آن چیزیست که حس می‌کنیم و تاثیر مستقیمش را به صورت زنده می‌بینیم، مثل تاثیر تلفن همراه هوشمند در راحتی زندگی و افزایش سرعت ارتباطات و …

بسیاری از اتفاقات در درون بدن و ذهن ما رخ می‌دهد که ما در نبض فکر می‌کنیم این بخش آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته‌است.

رسالت نبــض ، تلاش در راستای پایش وضعیت سلامت و پاسخ به مواردیست که به طور خلاصه در ابتدای متن به آن‌ها اشاره‌شد.

به اعتقاد ما نبض، یک تفکر و یک مسیر است که شاید مجریان آن در آینده، افراد فعلی نباشند و یا حتی با این نام و عنوان به حیات خود ادامه ندهد، اما تفکریست که نه چندان دور، به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

دیدگاه‌تان را بنویسید: